Pro investování do nemovitostí využijte nemovitostní fondy a získejte až 8%

Jistě už jste slyšeli o investování do nemovitostí. Nejčastější variantou je, že si někdo koupil byt, který pak pronajímal, a nájemce mu splácel hypotéku. Po pár letech pak měl zaplacenou hypotéku, a z nemovitosti měl čistý příjem každý měsíc. K této variantě ale potřebujete dostatečný příjem, vlastní peníze k hypotéce, a hlavně řešíte nájemce, jeho spolehlivost, pravidelné platby atd. Pokud ale hledáte lepší a pohodlnější možnost, stačí využít investování do nemovitostí přes nemovitostí fondy, které mají nejen potřebné zázemí, ale hlavně možnosti a zkušenosti.

Správně zvolený způsob tohoto zhodnocování peněz je čím dál oblíbenější, a to nejen kvůli rozložení rizik, ale také pro větší stabilitu oproti jiným investicím, jako jsou akcie, dluhopisy atd., konzervativní zhodnocení a hlavně možnosti investovat každý měsíc třeba jen 500 Kč.

 

Konzervativní investování do nemovitostí je pro každého

Samozřejmě je spousta dalších možností, kde se dají zhodnotit peníze více, než za 8%. Také je ale potřeba si uvědomit rizika spojená s investicí, a ne každý má v plánu jít do rizika, které považuje za zbytečné. Právě proto jsou nemovitostní fondy vhodnou variantou pro usedlejší investory, kteří hrají spíše na jistotu.

Jak by se vám líbilo využít investování do nemovitostí tam, kde jsou vybíráni pouze opravdu bonitní nájemci a dlouhodobou nájemní smlouvou? Jsem si jist, že je to mnohem lepší varianta, než když v některých fondech investují do všech možností, a riskují tím, že budou mít nespolehlivé nájemce. Tomuto se dá ale lehce vyhnout a hrát to no jistotu, jak se říká. I to je hlavní důvod, proč můžete využít investování do nemovitostí tam, kde 40 po sobě jdoucích měsíců nebyli v mínusu při zhodnocování. Je to v podstatě obdoba pro další konzervativní, ale efektivní produkt, kterým je doplňkové penzijní spoření.

Na plánovaný nárůst zhodnocení v následujících letech má vliv inflace. Tedy přesněji inflační doložka k nájemnému. To znamená, že se nájemné automaticky zvýší o inflaci v předchozím roce. Tím pádem na začátku příštího roku dojde po vyhlášení inflace k růstu nájemného pro další rok.

 

Při investování do nemovitostí nemusíte danit

Přesně tak. V této variantě po 3 letech nemusíte řešit daň z příjmu ze zhodnocení, které získáte. To je zásadní rozdíl oproti možnostem, jako je stavební spoření, spořící účet nebo dluhopisy. Díky tomu máte ještě více efektivnější zhodnocení třeba i jen na 5 let pravidelného odkládání. A co když budou potřeba peníze dříve? Peníze máte k dispozici od 6 do 8 týdnů.

Tato varianta je častou z podmínek mých klientů. Dává to smysl. Proč by měli používat svoje peníze ke zhodnocení, a následně jim z toho stát sebral daně z výnosu? Příjmy z prodeje cenných papírů jsou totiž od daně osvobozené, pokud doba mezi nákupem a prodejem stejných cenných papírů dosáhla aspoň tři roky. Říká se tomu časový test. Tato doba se počítá pro každý jednotlivý nákup nebo prodej samostatně, takže si jen stačí hlídat jednotlivé termíny.

Využijte investování do nemovitostí místo stavebka

Proč? Protože zde nejste závislí na příspěvku od státu, máte zde lepší zhodnocení bez podmínek, neplatíte poplatek za vedení účtu a ze zhodnocených peněz neplatíte 15% daň. Nemusíte se pak obávat, co s penězi na investici bude, až dosáhnou plnoletosti, protože investice je na vaše jméno, takže si sami rozhodnete, jak se s penězi naloží hned, nebo postupně. Počet oddělených investic totiž není omezen, takže si můžete pod svým účtem evidovat vlastní podúčet pro své děti.

Stejně tak nemusíte řešit každých 6 let zakládání nového stavebního spoření, při jeho konci nebo výpovědi ze strany stavební spořitelny.

Jsem si jistý, že právě tato varianta je vhodným řešením nejen pro začínající investory, ale i pro ty zkušené. Napište mi přes formulář pod článkem, a podíváme se na to, jaké možnosti máte zrovna vy.

 

Řešíte tuto nebo podobnou situaci?

Napište mi, a společně se na to podíváme

Váš první krok

ke splnění vlastních plánů

Přihlaste se k odběru novinek a plánu na Finanční pohodu

Po odeslání formuláře vám na e-mail zašlu zprávu se souhlasem pro odběr z mého e-mailu info@petrparizek.cz. Prosím o potvrzení kliknutím na odkaz.

Odesláno

Teď už jen stačí ve Vaší schránce potvrdit souhlas pro info@petrparizek.cz.

Poslal jsem Vám k tomu automatickou zprávu. Je to jen na pár vteřin.