Nebankovní půjčky jako způsob řešení exekuce na nemovitost

Nemovitost v exekuci je ještě možné ochránit před dražbou. Jak? Je potřeba nemovitost vyplatit. Co vás čeká, pakliže se rozhodnete řešit situaci a použijete třeba nebankovní půjčky? Poskytují je subjekty splňující předepsané podmínky jsou oprávněny obdržet od ČNB licenci. Tu mohou získat výhradně obchodní korporace. Licence je platná pouze 5 let a její držení je rovněž podmíněno uhrazením poplatku.

Co jsou to nebankovní půjčky?

Jde o zápůjčku, kterou poskytne jakýkoli jiný subjekt než banka. V Česku je pro tento typ podnikání stěžejní legislativní úpravou především zákon o spotřebitelských úvěrech. V tuzemsku dále celý sektor podléhá regulaci České národní banky.

Ten vyžaduje, aby se poskytovatelem nebankovních půjček staly výlučně osoby důvěryhodné, které prokázaly svou odbornou způsobilost. Přihlíží se rovněž ke kapitálu dotyčné společnosti a k její vlastnické struktuře. Plán obchodní činnosti musí být podložen reálnými ekonomickými propočty, subjekt musí mít připraven návrh pravidel jednání se zájemci o úvěr a údaje, na jejichž podkladě je žadatele licence možné identifikovat v příslušných registrech.

Jaké mají nebankovní půjčky výhody?

Zásadní výhodou v situaci, kdy již probíhá exekuce na nemovitost, je především to, že nebankovní půjčky pro poskytnutí nevyžadují potvrzení vašich příjmů a ani výpis z registru dlužníků.

Podmínky se různí v závislosti na konkrétním poskytovateli. Někteří jsou více striktní. Obecně však lze říci, že i s řadou nevyřešených finančních závazků a bez adekvátního příjmu máte šanci půjčku získat.

Zpravidla se vyžaduje pouze plnoletost, vlastní bankovní účet a dostupné telefonní číslo. A samozřejmě přístup k internetu, neboť nebankovní úvěry jsou zakládány zpravidla na tom, že se vyřizují striktně na dálku.

Žadatel proto nemusí chodit na pobočku a půjčku vyřídí z pohodlí domova. Vzhledem k tomu, že potřebná administrativa se omezuje na jen minimum nutných dokladů, celý proces je nejen pohodlný, ale i rychlý. Vyplatit nemovitost je možné už do 48 hodin.

 

V čem tkví úskalí nebankovní půjčky bez registru ihned

Nebankovní půjčky ihned jsou poměrně rizikové. Mohou být totiž ve výsledku dražší, než se zdá. Na první pohled výhodně vypadající půjčka s nízkým úrokem může navíc vygenerovat různé poplatky. Celkovou výši částky, kterou byste měli nakonec vrátit, tedy se započítaným úrokem i poplatky, byste měli odhalit v RPSN ukazateli. Pokud někdo nabízí nebankovní půjčky bez registru a potvrzení příjmu, tak je to většinou podmíněno tím, že si založíte živnostenský list a úvěr si vezmete jako podnikatel. Nejste potom chráněni Českou národní bankou a zákonem o spotřebitelských úvěrech.

A právě to může být zásadním problémem u půjček. Žadatele tlačí čas. Smluvní podmínky a další náležitosti půjčky si proto nepřečte, případně jim nevěnuje dostatečnou pozornost.

To se vám může vymstít ve více směrech. Stejně tak si žadatel musí pohlídat včasné splácení. Sankce za nedodržování termínu splátek bývají značné, což je pro člověka v tíživé finanční situaci taktéž nevýhodou.

Poskytnutí nebankovní půjčky je pak v některých případech podmíněno i vyřízením živnostenského oprávnění. Úvěr pak může být poskytnut podnikateli, který má platné IČO. Zákon o spotřebitelském úvěru se na tento typ půjček totiž nevztahuje.

Dalším úskalím je pak především skutečnost, že z nebankovní půjčky vůbec nemusí být možno vyplatit exekuci. Jednoduše vám poskytovatel nepůjčí dostatek peněz. Obvyklá výše půjčky se pohybuje okolo 60 % z odhadní ceny.

 

Jak si vybrat vhodné nebankovní půjčky

Pro spotřebitele tak může být velmi obtížné vybrat správné řešení pro nebankovní půjčky a zorientovat se v jeho parametrech.

V takovém případě je nutné oslovit odborníka, který pro vás vybere adekvátní produkt v odpovídajícím nastavení a zajistí, že se jeho přičiněním nedostanete do ještě výraznějších finančních problémů. Jak takového zkušeného specialistu najít?

Díky jednoduchému formuláři, který naleznete dole na této stránce, mě můžete snadno oslovit. Stačí vyplnit požadované údaje a zbytek už dořešíme.

 

Řešíte tuto nebo podobnou situaci?

Napište mi, a společně se na to podíváme

Váš první krok

ke splnění vlastních plánů

Přihlaste se k odběru novinek a plánu na Finanční pohodu

Po odeslání formuláře vám na e-mail zašlu zprávu se souhlasem pro odběr z mého e-mailu info@petrparizek.cz. Prosím o potvrzení kliknutím na odkaz.

Odesláno

Teď už jen stačí ve Vaší schránce potvrdit souhlas pro info@petrparizek.cz.

Poslal jsem Vám k tomu automatickou zprávu. Je to jen na pár vteřin.