Jak prodat byt, rodinný dům nebo jinou nemovitost

Řešíte, jak prodat byt nebo jinou nemovitosti? V tom případě nedělejte tyto chyby, a raději se dostatečně připravte. Prodej jakékoli nemovitosti skýtá mnoho prostoru pro chyby. Zejména ničím nepoučený laik se jich může dopustit velmi snadno. Které to jsou a jak podobným omylům zabránit?

 

Přílišné šetření při prodeji

Finance jsou pro většinu lidí zcela stěžejní. Prodej nemovitosti je však v životě většiny z nás svého druhu unikátní událostí. Šetřit na ní zkrátka není na místě.

Ačkoli řada lidí považuje za zbytečnou investici do realitního makléře nebo do kvalitní kampaně, později dojdou k tomu, že svou nemovitost mohli prodat znatelně výhodněji nebo alespoň o poznání rychleji, kdyby mu svůj dům či byt svěřili do rukou.

Přemrštěná prodejní cena nemovitosti: Jestliže bude cena svou výší mezi konkurenčními nemovitostmi vybočovat, neprodá se. Zájemci pochopitelně upřednostní levnější nemovitosti.

Má smysl cenu snížit? Ani s dodatečným snižováním ceny to není tak jednoduché. Nemovitost, která je v nabídce příliš dlouho, je svým způsobem „podezřelá“. Po snížení ceny na adekvátní hodnotu tak v potenciálních zájemcích vybudíte spíše úvahu nad tím, proč se levný a dobře vypadající dům či byt ještě neprodal. Řada z nich dojde k závěru, že musí zřejmě mít nějakou závažnou a na první pohled skrytou vadu.

 

Příprava nemovitosti před prodejem

První dojem je důležitý nejen při seznamování s lidmi, ale také u nemovitostí. Majitelé nemovitostí však přípravu na prodej podceňují. Mnohdy na nutné úkoly nemají ani čas.

Několik drobných úprav však dokáže každý byt i dům zásadním způsobem povýšit. Potenciální zájemci tak nebudou pochybovat o tom, že požadovaná prodejní cena je zcela adekvátní. Vymalovat, uklidit nebo odstranit nadbytek věcí určitě pomůže.

Ovšem pozor, zásadní technické vady se rozhodně nevyplatí tajit. I kdyby to navíc mělo znamenat, že nemovitost nakonec prodáte za méně, než jste očekávali.

 

Nedostatečná právní příprava nemovitosti: Investici do právníka považuje mnoho vlastníků za zbytečnou. Častokrát se ale právě při prodeji nemovitosti přijde na právní nesrovnalosti nemovitosti, jako černé stavby, nezakreslené přístavky nebo vedlejší stavby a podobně.

Vzor kupní smlouvy si například stáhnou z internetu a domnívají se, že je to dostačující. Lidský život je však krajně nepředvídatelný, a může nastat mnoho situací, které vám zkomplikují život. Co když například dospějete k tomu, že kupující má vážný zájem, ale banka mu neschválila úvěr, protože nemovitost není právně v pořádku?

 

Jak prodat byt nebo dům a vyvarovat se komplikacím?

Mnohé chyby jsou časté a mnohé jsou navíc veskrze zbytečné. Předejít by jim bylo možné, pakliže by se zájemci o koupi obrátili na profesionála. Zkušený realitní makléř má potřebné nástroje a podklady, umí určit dobu vhodnou pro prodej, navrhnout profesionální prodejní strategii, postarat se o marketing a hlavně prezentaci nemovitosti.

Rovněž dokáže vytipovat vhodné zájemce a nemovitost jim adekvátní formou nabídnout. Realitní makléř na prohlídku přednostně přivede zájemce, kteří mají k dispozici příslušnou hotovost, případně si již nechali spočítat hypotéku nebo již dokonce mají schválenou hypotéku bez nemovitosti. Šance, že se prodej skutečně realizuje, se tak znatelně zvyšuje.

 

Řešíte tuto nebo podobnou situaci?

Napište mi, a společně se na to podíváme

Váš první krok

ke splnění vlastních plánů

Přihlaste se k odběru novinek a plánu na Finanční pohodu

Po odeslání formuláře vám na e-mail zašlu zprávu se souhlasem pro odběr z mého e-mailu info@petrparizek.cz. Prosím o potvrzení kliknutím na odkaz.

Odesláno

Teď už jen stačí ve Vaší schránce potvrdit souhlas pro info@petrparizek.cz.

Poslal jsem Vám k tomu automatickou zprávu. Je to jen na pár vteřin.